TENİS KORTU PANEL ÇİT

Ankara tenis kortu yapımı konusunda çokça talebin mevcut olduğu bir kentimizdir. Çünkü Ankara’da tenis sporuna olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Tenis, 19. yüzyılın sonlarında icat edilen bir spor dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. O zamandan beri dünya çapında birçok tenis kortu inşa edilmiştir. Ankara’da tenis kortu inşası konusunda hemen her zaman geniş kapsamlı bir hizmetin merkezinde yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda Ankara’da tenis kortu yaptırmayı istediğiniz zaman karşınıza son derece geniş kapsamlı alternatif seçenekler çıkacaktır.

Genel olarak tenis kortları beton veya asfalttan yapılmaktadır. Bu kortların boyutları oyuncuların ihtiyaçlarına göre değişebilmekle birlikte genellikle 40 ila 60 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindedir. Bir tenis kortunun yüzeyi çoğunlukla düzdür. Üzerine boyanmış iki çizgi vardır. Bir çizgi sahanın her iki yanında, diğeri ise sahayı ikiye böler. Bu çizgiler, oyuncuların topa nereden vurabileceklerini ve vurulduktan sonra nereye inmesi gerektiğini bilmelerine yardımcı olur.

Ankara Tenis Kortu Yapımı Firması

Bir tenis kortu yapımının birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Tenis kortunu inşa etmek için kullanılan malzemeye dikkat etmek gerekir. Bir tenis kortu inşa etmek için kullanılan en yaygın malzemeler asfalt ve beton gibi malzemeler olabilir. Yine yeni nesil teknolojilerle üretilmiş olan pek çok farklı malzeme de tenis kortu yapımında kullanılmaktadır. Özellikle Ankara gibi büyük şehirlerde uluslararası standartlarda uygun bir şekilde hizmet sunan tenis kortu yapımı firmalarının bulunduğu bilinmektedir.

Ankara tenis kortu yapımı firmaları söz konusu olduğu zaman firmamız en mantıklı seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Ankara’da hemen her talebe uygun bir şekilde tenis kortu yaptırabilirsiniz. Kortun boyutu, oynadığınız oyunun türüne göre değişebilir. Örneğin, tekler veya çiftler oynuyorsanız, takımınızda yalnızca bir kişi daha varken karışık çiftler veya tekler oynuyorsanız olduğundan daha fazla alana ihtiyacınız olacaktır. Tam da bu noktada Ankara’da alanında uzman olan bir firmayı tercih ediyor olmanız tam da beklentinizi karşılayacak bir şekilde tenis kortu yaptırmanızı sağlar.

Ankara’da Tenis Kortu Yapımı Nasıldır?

Ankara tenis kortu yapımı profesyonellerin sürece dahil olduğu bir çalışma alanını beraberinde getirir. Tenis kortu, bu oyunun çok önemli bir parçasıdır. Pratik yapabileceğiniz ve becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir yerdir. Tenis kortu diğer sporlardan farklı kılan pek çok özelliği vardır. Kortlar parke ve beton gibi farklı malzemelerden yapılmıştır. Kil kortlar ezilmiş şistten yapılır, bu da onları parke veya betona göre oynamayı daha zor hale getirir.

Beton kortların yüzeyinde çim yoktur. Sadece altındaki kum tabakası ve etrafındaki beton, üzerinde yürüdüğünüz ve topa vurduğunuz arasında çizgiler dışında hiçbir fark olmayan büyük bir beton levha gibi görünmesini sağlar. Parke kortlar en yaygın tenis kortu seçenekleri arasında yer alır. Özellikle kapalı alanlarda bu tarz kortlara sıklıkla rastlarız. Bununla birlikte Ankara’da tenis kortu yaptırmayı düşündüğünüz zaman tam olarak beklentinizi karşılayan bir hizmeti alabilirsiniz.

Ankara’da Tenis Kortu Yapımı Fiyatları Ne Kadar?

Tenis kortları tenis sporu için inşa edilmiş olan özel alanlardır. Tenis kortları, genellikle kil veya betondan yapılmış dikdörtgen düz bir yüzeyden oluşurlar. Saha; 24,84 m uzunluğunda ve tekler maçları için 8,23 m ve çiftler maçları için 11 m genişliğindedir. Oyuncuların taşan toplara ulaşabilmesi için saha çevresinde ilave boş alan gereklidir.

Kortun tüm genişliği boyunca, taban çizgilerine paralel bir ağ gerilir ve onu servis kortları adı verilen iki eşit uca böler. Bu aşamada tenis kortlarının farklı kullanım özelliklerine sahip olması karşımıza farklı fiyat seçeneklerinin çıkıyor olmasını mümkün kılar. Dolayısıyla Ankara tenis kortu fiyatları da sunulan hizmetin detaylarına göre farklılık taşır.

2023 Tüm Hakları Sakldır. Powered by Bilgeweb
Dil Seçiniz